رویداد شتاب

 • استارتاپ ویکند چیست؟

  استارتاپ ويكند (Startup Weekend) يك رويداد آموزشي-تجربي در سراسر دنياست كه در سه روز متوالي (در انتهاي هفته) بر‌گزار مي شود. در اين برنامه شركت كنندگان پر انگيزه اي شامل برنامه نويسان، مديران تجاري، عاشقان استارتاپ، بازارياب ها و طراحان گرافيك گرد هم مي‌آيند تا طي ۵۴ ساعت ايده هايشان را مطرح كنند، گروه تشكيل بدهند و هر گروه ايده‌اي را اجرا كند. در اين برنامه شركت كنندگان (كمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تيم) همگي در يك فضاي مشترك قرار مي گيرند و با كمك مربيان خبره كه از ميان كارآفرينان موفق انتخاب مي شوند ايده ها را به كسب و كار تبديل مي كنند. در پايان برنامه تيم ها پروژه هاي خود را به هياتي از داوران كه از ميان جامعه سرمايه گذار و استادان دانشگاهي و كارآفرينان هستند، ارائه مي كنند.

  اين رويدادها با فرمت‌هاي بين‌المللي به قضاوت گذاشته شده و توسط داوران بهترين ايده‌ها انتخاب مي شوند. تفاوت اين رويداد با ساير رويدادها در اين است كه برگزارکندگان ضمن برگزاري آن مي توانند از طريق سازمان هاي مرتبط و مراکز رشد و کارفرمایان مربوطه از طرح هاي منتخب حمايت كند. امروزه استارتاپ ها به عنوان يك افق جديد در خلق طرح و ايده هاي نوين در حوزه هاي مختلف به شمار مي آيند كه فرصت مناسبي براي پياده سازي انديشه و افكار افراد متخصص، علاقمند و دانشجويان را فراهم مي نمايند.

  با توجه به اهميت بهره گيري از ايده ها، نوآوري ها و نگاه خلاقانه علمي و به روز جامعه دانشگاهي كشور در ارائه راهكارهاي موثر بومي با هدف مرتفع ساختن چالش هاي زيست محيطی، همچنين كاهش هزينه ها و جلوگیری از آسیب به محیط زیست، نخستين استارت آپ ويكند محيط زيست و انرژی های نو و تجدید پذیر برگزار مي شود. با پرداختن به هر دو بخش استارت آپ، رفع مشکلات زیست محیطی وآلاینده های موجود و تولید انرژی پاک در بخش انرژی ها ی نو و تجدیدپذیر کمک شایانی به حوزه محیط زیست خواهد شد.

 • مزایای شرکت در رویداد محیط زیست و انرژی های نو و تجدیدپذیر

  مزایای شرکت در رویداد محیط زیست و انرژی های نو و تجدیدپذیر

  ۱. صدور گواهی حضور در برنامه برای کلیه شرکت کنندگان

  ۲. اهدایای جوایز به سه تیم برتر

  ۳. معرفی جهت استقرار تیم های برتر در مراکز رشد

  ۴. معرفی سرمایه گذار برای طرح های کسب و کار

  ۵. اخذ مشورت و دریافت تجربیات بزرگان در این حوزه

              انرژیهای نو

  با پیشرفت علم در جهان و پس از انقلاب صنعتی، استفاده از سوخت‌های فسیلی به شدت افزایش یافت. این امر باعث شد میزان کربن دی اکسید و برخی گاز های دیگر نظیر کربن منو اکسید، گوگرد تری اکسید و … در جو بیش از اندازه افزایش یابد و از چرخه طبیعی خود خارج شوند. از طرف دیگر، سرعت مصرف سوخت‌های فسیلی از تولید آن بیشتر است؛ بنابراین، این منابع در آینده به اتمام خواهند رسید. امروزه به منظور کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی، جلوگیری از تولید زیاد گازهای گلخانه‌ای و … به منابعی نظیر خورشید، باد، زمین و … که برای طبیعت ایجاد آلودگی نمی‌کنند، روی آورده شده است. به همین علت به این منابع، منابع پاک گفته می‌شود. این منابع مانند سوخت‌های فسیلی و هسته‌ای محدودیت دسترسی ندارند. به همین علت به سوخت‌های فسیلی و هسته‌ای منابع تجدیدناپذیر و به این منابع، منابع تجدیدپذیر گفته می‌شود. به انرژی حاصل از آنها انرژی تجدیدپذیر نیز می‌گویند.داز مزیت‌های دیگر منابع تجدیدپذیر می‌توان به رایگان بودن، دسترسی آسان و … آنها اشاره نمود.

  از انواع انرژی‌های تجدید پذیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. انرژی خورشیدی
  2. انرژی بادی
  3. انرژی زمین گرمایی
  4. انرژی امواج و جزر و مد
  5. انرژی برق آبی
  6. سوخت‌های هیدروژنی
  7. سوخت‌های گیاهی بیومس
 • مزایای شرکت در رویداد ویژه مرکز علمی کاربردی گچساران ۲

  اگر عاشق رقابت و دست و پنجه نرم کردن هستید؛ اگر به دنبال یک تیم خوب می گردید؛ اگر گمشده هایی در کسب و کارتون دارید و مربی های کاربلد لازم دارید؛ اگر ایده ای ندارید ولی دوست دارید برای خودتون یه کسب و کار داشته باشید؛ و کلی اگر دیگه … همین جا بهترین مکانه

  امتیازات حضور در این رویداد به شرح ذیل خواهد بود

  ۱.امتیازات ویژه حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان خانواده دانشگاه در استارت آپ ویکند

  امتیازات ویژه دانشجویان

  • ۱۰-۵۰ درصد تخفیف شهریه در ترم جدید
  • چاپ ایده در مجله رویداد

  -امتیازات ویژه کارمندان در صورت حضور و قرارگیری در ۱۰ ایده برتر

  • ۵۰-۱۰۰ ساعت اضافه کاری به عنوان تشویق
  • کد تخفیف ۵۰ درصدی
  • حق ماموریت جهت حضور در رویداد

  -امتیاز ویژه اساتید دانشگاه

  پرداخت هزینه در صورت حضور و قرارگیری در ۱۰ ایده برتر به اساتید دانشگاه تعلق خواهد گرفت.

 • روند برگزاری

  روز (اول ): افراد ایده‌های خود را مطرح و به هر  صاحب ایده ۶۰ ثانیه فرصت خواهد داده شدتا ایده خود را شرح دهد و از بین ایده‌های مطرح شده  ده ایده با رأی حاضران  به عنوان ایده های برتر و قابل اجرا انتخاب  می‌ گردد . (شرکت کنندگان هم می توانند صاحب ایده باشند و هم نباشند)

  روز (دوم ) : ایده های منتخب شروع به تیم سازی نموده و طبق برنامه زمانی توسط مربیان (منتورها )برگزاری کارگاه های مرتبط، کارگاه کمینه محصول قابل ارائه، نحوه ارائه ایده، توسعه محصول، مشتری یابی ونحوه تولید محصول اولیه و حداقلی را در جهت پیشبرد و اجرایی کردن ایده سپری می کنند

  روز (سوم ) : گروه ها آخرین تلاش‌ها را در راستای تولید نمونه اولیه محصول شان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند.

  در عصر روز سوم  زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است، به طوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهند و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند و…  از طرح خود دفاع می‌کنند.

  در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند. برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند.

زمان و مکان برگزاری رویداد

زمان برگزاری: سوم تا پنجم دیماه
مکان: مرکز آموزش علمی کاربردی گچساران ۲
 1. کمیته برنامه‌ ریزی و ارزیابی
  1.         کمیته تشریفات
  2.          کمیته اسکان
 2. کمیته حمل و نقل
 3. کمیته انتشارات
 4. کمیته ارتباط داخلی
 5. کمیته نمایشگاه
 6. کمیته مالی
 7. کمیته پشتیبانی و تدارکات
 8. کمیته نظارت و کنترل
 9. کمیته پذیرش
 10. کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی
 11. کمیته کارگاه های تخصصی
 12. کمیته حامیان
 13. کمیته روابط عمومی و رسانه
 14. کمیته علمی
 15. کمیته ارزیابی و داوری ایده ها
 16. کمیته اجرای پروژه های رسانه ای (تیزر – فیلم – تبلیغات)
 • اگر ایده ای خلاقانه دارید

  کار کردن روی ایده‌های جذاب و بزرگ آرزوی خیلی از ماست. ما با توجه به استعداد و مهارت‌های‌تان، شما را با افراد و ایده‌های جدید آشنا می‌کنیم تا با تشکیل یک گروه توانمند، برای پرورش این ایده‌های جذاب با هم تلاش کنید.

  ثبت نام به عنوان ایده پرداز

 • اگر دنبال روش های نوین سرمایه گذاری می گردید

  یشتاز بودن یک عمل تصادفی نیست. ریسک‌پذیری شما در تعیین جایگاه آینده‌تان بیشترین نقش را دارد. سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه‌ی ایجاد یک کسب و کار موفق پیشنهاد ما برای شماست.

  ثبت نام به عنوان سرمایه گذار

 • اگر شما یک منتور هستید؟

  به عنوان یک فرد صاحب تجربه در زمینه‌ی راه‌اندازی کسب و کار، اگر علاقمند به حمایت فکری از تیم های نوپا در کنار ما هستید، می توانید به عنوان منتور ثبت‌نام کنید تا در پیشرفت نسل جدیدی از کارآفرینان، سهیم باشید

  ثبت نام به عنوان یک منتور

 • جیمیل: startup.gach2@gmail.com

 • شماره تماس دبیرخانه: ۰۷۴۳۲۲۲۴۲۴۴